Kocatepe Mah. Hatay Sok. Osman Remzi Bey Apt. 8-34 Çankaya, Kızılay Ankara
+903124171615
bilgi@avencamp.com

Kamp Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akdeniz Yaz Gençlik Kampı - Mavi Yolculuklar

Created with Sketch.

Kamp Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kampçılara tavsiyeler

Güzel bir kamp
Çadır Kampı Turu

Kamp yaparken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuna alınacak olan cevap ile birlikte güvenli bir şekilde kamp süresi geçirirsiniz. Doğa ile iç içe yaşamın tadını çıkarmak, canlıların yaşayışını yerinde incelemek ve huzur dolu sakin vakit geçirmek konusunda bulunmaz bir haz olan kamp aktivitesinin güven içinde ilerlemesi için birçok konuda dikkatli davranılması gerekmektedir. Önlemler ile birlikte gerçek bir kampın keyfi sonuna kadar çıkarılmaktadır.

Güvenli kamp yapmanın yollarının belirlenmesi ve hiç aksatılmadan uygulanması kamp süresi boyunca ortaya çıkabilecek sorunlar en başından engellenir. Kamp yaşamında bütün zorluklara göğüs germek ve her şeyin tadına varmak için yapılması gerekenler;

İşte kampçılara tavsiyeler

  • Çadır su kaynakları ve fazla ağaçlık alanlara kurulmamalıdır: Kampın ilk başında su sesi ile uyanmak, temiz ağaç kokularını içine çekmek çok güzel gözükse bile, bu bölgelerin vahşi hayvanların uğrak yeri olduğunu unutmamalı ve çadır yeri seçimi doğru yapılmalıdır.
  • Kampta arkadaş ile birlikte hareket edilmelidir: Kamp esnasında tek başına hareket etmek sorunlar karşısında yardım ve destek alma imkanını yok etmektedir. bir arkadaş ile birlikte hareket edilerek sorunların aşılması hızlanmaktadır.
  • Keşif için kamptan ayrılmada bilgi verilmelidir: Kamp yaparken nelere dikkat edilmelidir? Konusu ile alakalı olarak, kampın dışına gerek doğayı incelemek gerek vahşi yaşamı gözlemlemek için çıkıldığında, kaybolma sorunlarına karşı yön bildirmeniz sizlerin bulunmasını hızlandıracaktır.
  • Kamp çantası dikkatli hazırlanmalıdır: Kampta sorunla karşılaşılması durumunda kullanılacak bir ilk yardım çantası, kaybolunduğunda yerini tespit ettirecek bir düdük, termal bir battaniye, vahşi hayvanlara karşı kullanılabilecek zarar vermeyen malzemeler kampın sorunsuz geçmesine yardımcı olacaktır.
  • Yıldırım düşmelerine karışı hareket: Kamp esnasında hava koşullarının olumsuzluk göstermesi ile birlikte çıkan yıldırımlar çadırın alüminyum çubuklarına iletileceğinden çadırdan uzak durulmalıdır. Ayrıca ağaç dipleri yıldırıma karşı koruyuculu olmadığından tercih edilmemeli ve metal eşyalar çıkarılmalıdır.. Arabaya yakın ise araç içine ya da yakınlarda bulunan bir mağara içine girilmelidir.
  • Yeme içmede dikkatli olunmalıdır: Kamp yaparken nelere dikkat edilmelidir? Bir diğer cevabı yeme içme ile alakalıdır. Doğada bulunan her türlü yiyecek insan vücuduna yarardan çok zarar vermekte, zehirlenme ile sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle bilinmeyen bitki ve meyvelerden uzak durulmalıdır.
  • Ateş yakmak ve söndürme dikkatli yapılmalıdır: Kamp içinde yemek yapmak veya ısınmak için yakılan ateşin başka bölgelere sıçramasını önlemek için bir koruyucu içerisinde ateş yakılmalıdır. İşi biten ateşin söndüğünden iyice emin olunana kadar başında kalınmalıdır.
Güzel bir kamp
Çadır Kampı Turu

Güzel bir kamp

Kamp yaparken nelere dikkat edilmelidir? Konusunda sizlere bütün bilgileri uygulamalı olarak anlattıktan sonra kamp sürecine başlayarak, huzur ve sakinliğin keyfini çıkararak, gürültü ve çevre kirliliğinden uzak eğlenceli vakitleri sizlere sunuyoruz. Kamp ile her şeyin anlamını daha çok anlayacak, değer yargılarınız değişecektir.

Eğer dilerseniz Aven Camp ile en uygun fiyata Türkiye’nin en güzel koylarında mavi yolculuk – mavi tur da yapabilirsiniz.

Aven Camp Maxi Mavi Yolculuk

Aven Camp Butik Mavi Yolculuk

Tags: , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir