Kocatepe Mah. Hatay Sok. Osman Remzi Bey Apt. 8-34 Çankaya, Kızılay Ankara
+903124171615
bilgi@avencamp.com

Mavi Yolculuk için en uygun zaman

Akdeniz Yaz Gençlik Kampı - Mavi Yolculuklar

Created with Sketch.

Mavi Yolculuk için en uygun zaman

Mavi yolculuk için yılın en iyi zamanı nedir?

Yat turu ile mavi yolculuk tatili yapmayı planlarken yılın en iyi zamanının hangisi olduğuna karar vermeye çalışmazsınız. Yat turu yılın nerdeyse 9 ayında Aralık – Ocak – şubat ayları dışında ve özellikle Nisan’dan kasım sonuna kadar istediğiniz tarihlerde yapılabilir. Bu mayıstan ekim sonuna kadar da her ayında bronzlaşabilirsiniz.

Çünkü bronzlaşmanın en güzel yolu mavi yolculuklardır ve anavatanı Akdeniz ve Ege’dir…

Mavi Yolculuk – Mavi Turu

Şimdi Akdeniz’e özgü çok özel, derin ve mükemmel bir bronzluk vardır.  Bunun için özel bir zamana ihtiyacınız yok. Ancak en ideal olanı sadece mavi suların üstünde bulabileceğiniz deniz meltemi, tuz ve güneşin karışımıdır.

Mayıs, Haziran ve Eylül aylarının ikinci yarısı genellikle yanmadan bronzlaşacak kadar sıcaktır. Günün ve gecenin herhangi bir saatinde yüzmek isteyenler ve dışarıda ve dışarıda güneşi çok sevenler için Temmuz ve Ağustos aylarını öneririz.

Manzaranın büyüsüne kapılmak ve denizin sakinliğine kendini bırakmak için de Mayıs ve ekim ayları idealdir. Doğanın o sakin güzelliğini ortaya çıkarmak ve bu belki de koyların ve plajların hiç kalabalık olmadığı zamanları kollamaksa amaç bahar dönemleri iyidir mavi yolculuk için.

Eğer ki uygun ekonomik mavi turlara mavi yolculuklara çıkmak istiyorsanız nisan – mayıs ile eylül ekim aylarını tercih etmelisiniz.

Hem daha az maliyetle tur yapacak hem de aşırı kızgın güneşlere maruz kalmamış olacaksınız.

Mavi yolculuk için en uygun zaman ya da mevsim nedir
Mavi Yolculuk ve huzur

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir