Kocatepe Mah. Hatay Sok. Osman Remzi Bey Apt. 8-34 Çankaya, Kızılay Ankara
+903124171615
bilgi@avencamp.com

Gulet Tekneler ile Mavi Yolculuk

Akdeniz Yaz Gençlik Kampı - Mavi Yolculuklar

Created with Sketch.

Gulet Tekneler ile Mavi Yolculuk

Gulet tekneler ile Mavi Yolculuk

Gulet tekneler ile Mavi Yolculuk Yatçılık destinasyonları söz konusu olduğunda Türkiye’nin kıyıları tartışılmaz bir konuma sahiptir.  Türkiye hem rotalar açısından hem de yat üretimi açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri konumuna yükseldi.

Türkiye, en köklü yat üretim kuruluşlarına sahip, modern süper yatlar ve lüks guletlerin önde gelen üreticisidir. Türkiye’de yatçılık geleneksel Türk Guletlerine, lüks motor yelkenlilerine, lüks yelkenli yatlara ve daha fazlasına sahip gelişen bir sektördür.

Türkiye’nin gelişmiş yatçılık tecrübesi ülkemizde mavi yolculukların da kalitesini artıran bir olgu oldu.  Türkiye’de Yat Kiralama olayı bu mavi turlara katılan herkesi memnun eder, çok çeşitli tur seçenekleri sunar, artık lüks olmaktan çıkan bir deneyim haline geldi.

Gulet Tekneler ile Mavi Yolculuk yapmak için yat kiralayarak mavi turlara çıkabilir, tarihi bir bölgeye seyahat edebilir, gizli bir koyu keşfedebilir veya epeyce eskimiş antik bir köyü ziyaret edebilirsiniz. Yapmayı seçeceğiniz her şey unutulmaz bir macera olur. Her mavi yolculuğa çıkış; yeni, tatmin edici ve unutulmaz bir deneyimdir.

Gulet tekneler ile Mavi Yolculuk
Gulet teknelerle mavinin, yeşilin ve güneşin tadını yakından hissedebilirsiniz.

Gulet nedir?

Gulet, Türkiye menşeli, motor gücü ve seyir için yelken kullanan konforlu bir ahşap yattır. Kiralık guletler genellikle son teknoloji teknik cihazlarla donatılmış 3-8 lüks kabinde 16 kişiye kadar misafir ağırlayabilir. Yüksek tavanları, geniş koridorları, rahat kabinleri, mutfak ve barı olan geniş kapalı salonları ve açık alanlardaki geniş alanlarının tümü, strese ve aceleye gerek olmadan rahat, romantik ve zarif yelkenciliği tercih eden dünya çapındaki mavi yolculuk meraklılarını cezbeder.

Deneyimli ve çok profesyonel ekipler tüm yatçılık isteklerini yerine getirmeye çalışarak güvenliği sağlar ve size rahatlık sunar. Takdir edilen şefler yerel mutfağı yansıtan lezzetli yemekler hazırlar.

Güne Akdeniz kahvaltısı ile başlarsınız, peynir, zeytin, yeşillik ve organik reçeller. Hafif ve sizi yormayacak yiyecekler…  Öğle yemeğinde zeytinyağlı yemekler. İkindi çayına geleneksel börek eşlik edecek. Akşam yemeğinde ise deniz ürünleri veya tavuk yer alabilir.

Türk Guletinde Yemek

Gulet Tekneler ile Mavi Yolculuk, Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarında seyreden bir yat turudur. Bu turu, pitoresk ve rahat olan geleneksel Türk ‘Gulet’i kullanarak sunulur.

Gulet’in imkânları:

Tam pansiyon sunulmaktadır ve turlar 7 günden 2 haftaya veya daha uzun sürebilir. Turlar Bodrum – Marmaris – Datça – Fethiye – Göcek – Kaş ve Kemer – Antalya’dan başlayabileceğinden esnek bir güzergâh seçeneği vardır.

Kayalık yarımadaları, kumlu koyları ve adalarıyla Türkiye’nin bozulmamış güneybatı kıyı şeridini keşfetmenin ideal yolu. Birçoğu kıyıda (denizin altında bile) bulunan tarihi kalıntılar açısından zengin bir bölgedir.

Türkiye, yatçıların her gece farklı ve her zaman özel bir demirleme yeri seçebilecekleri koylar ve plajlardan oluşan bir hazine sandığıdır. Türkiye’nin yelken cenneti MAVİ YOLCULUĞUN yuvasıdır.

Gulet tekneler ile Mavi Yolculuk
Kelebekler Vadisinde zincirlemiş guletler

Bu pastoral yolculuk, doğa ile birlikte yelken açmak demektir. İnsanın tarihini karadan değil denizden deneyimlemek demek.

Gulet, tipik olarak çam ağacından yapılmış ve öne ve arkaya sivri uçlu olarak şekillendirilmiş bir yattır. Geleneksel olarak Türkiye’de Marmaris (Bozburun) ve Bodrum bölgesinde inşa edilmişlerdir ve bu nedenle “Bodrum tipi” yatlar veya “Guletler” olarak anılırlar; bazen ‘Caiques’ olarak da anılır.

Gulet teknelerin yapısal özellikleri:

Her biri bir veya iki direkle donatılmıştır, ancak ağırlıkları nedeniyle yelkencilikten çok seyir için daha uygundurlar. Üstün deniz kalitesine sahiptirler, çok rahattırlar, geniş yaşam alanları, geniş güneşlenme terasları, geniş kabinler, WC / duşlar ve güneşlenme kıç güverte mobilyalı oturma alanı sunarlar.

En yaygın guletler 6 ila 8 double kabine sahiptir ve bu nedenle max. 12 ila 16 yolcu alabilmektedir. Büyük okyanus gemilerinde yapılan yolculukların aksine, bir gulette, muhteşem Türk kıyı şeridinin tenha ve genellikle ıssız koylarını ve adalarını keşfedebilirsiniz. İnanılmaz derecede güzel ve çoğu turist tarafından hiç görülmemiş  gizli bir Türkiye görülür.

Mavi yolculuk aracımız Gulet tekneler nedir, özellikleri nasıldır, Gulet tekneler ile koyları gezmek
Orta boy yelken açmış gulet tipi tekne

Gün boyunca berrak mavi sularda yüzmek ve şnorkelle yüzmek veya yol boyunca doğal ve tarihi mekânları keşfetmek için bolca şans vardır.

Bir guletin özellikleri arasında bir iç salon / bar alanı ve tam donanımlı bir mutfak yer alır. Tüm kabinlerde sıcak ve soğuk su akan en-suite banyo bulunmaktadır. Rahat şezlonglu 1 veya 2 güneşlenme terası ve minderli oturma yeri olan gölgelikli arka güverte, içecekleri soğuk tutmak için dondurucular ve bir CD / kasetçalar bulunmaktadır.

Guletler açık havada ve kapalı mekânda yemek yeme imkânlarına sahiptir. Ayrıca teknede dıştan takmalı bot ve can yelekleri bulunmaktadır. Tüm tekneler tam yetkili kaptanlar tarafından yönetilmektedir.

Aven Camp ile Mavi yolculuk

Böylesi gulet teknelerle seyahat edebilmek Gulet tekneler ile mavi yolculuk tatili yapmak artık zor değil. Berrak ve denizin gibi görebileceğiniz akvaryum gibi koylarda denize girmek ve tuzlu deniz kokusunu ciğerlerinize çekmek için yapmanız gereken Aven Camp’ın programlarına katılmak.

Otobüsle Avrupa Turları sayfamızı ziyaret ederek Yurt dışı turlarımız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dilerseniz kamp turları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gulet tekneler ile Mavi Yolculuk
Aven Camp – Kelebekler Vadisi
Aven Camp ile Mavi Yolculuk fiyat – tekne – tarih – program bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Tel ve Whattsapp: 05424181615

Tags: , , , , , , , , , , ,

Bir cevap

  1. Haydi Avrupa'ya dedi ki:

    Aven Camp Avrupa Turları da düzenliyor. Bu konuda yazılmış gerçek bir deneyim yorum yazısı, herkese tavsiye ederiz.
    https://hayatveseyahat.com/otobusle-avrupa-turu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir